ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:21

"Özel Sağlık Lisesi büyük bir ihtiyaca cevap verecek"

"Özel Sağlık Lisesi büyük bir ihtiyaca cevap verecek"


Elbistan’da, 2013-2014 döneminde eğitim vermeye başlayacak olan Elbistan Özel Ceyhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, büyük ilgi görüyor. Hemşirelik Bölümü'nde yoğun talep sonrası kontenjan doldu. Diğer bölümlere ise kayıtlar sürüyor.

Kayıt çalışmalarıyla ilgili bir değerlendirme yapan Bereket A.Ş Genel Müdürü Ahmet Yıldırım, Türkiye’nin bu sektörde çok ciddi bir çıkış yakaladığını ve bu nedenle yüzde yüz iş garantili bir sektör olduğunu ifade etti. Yıldırım, “Elbistanımız, bölgemizin önemli eğitim merkezlerinden biri durumunda. 40 bine yakın öğrenci halihazırda eğitim öğretime devam ediyor. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında hizmete başlayacak olan Özel Ceyhan Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ciddi bir ihtiyaca cevap verecek. Ülkemizin günümüz şartlarında sağlık alanında ara eleman ihtiyacının olduğu bir gerçek. Sağlık sektöründe de kaliteli eğitim ihtiyacının olduğunu biliyoruz, Özel Ceyhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile bu ihtiyaca cevap vermek istiyoruz. Bu düşünceyle Bereket Eğitim Kurumları olarak 2013-2014 öğretim sezonunda Özel Ceyhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ni hizmete sunuyoruz.

Yıllardır yüksek kalite standartlarında eğitim vererek ülkemizin başarılı öğrencilerini yetiştiren Bereket Eğitim Kurumları olarak çağımızın gerektirdiği modern eğitim ortamlarını ve teknolojik gelişmeleri öğrencilerine sunma gayreti içerisindeyiz. Yeni açtığımız Özel Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisemizle öğrencilerimize daha modern, teknolojik, sosyal ve fiziksel imkânlarla hizmet sunuyoruz. Öğrencilerimizin hayata en güzel şekilde hazırlanması, kabiliyetlerinin geliştirilmesi konusunda alanında uzman eğitimcilerle çalışan Bereket kurumları başarı ivmesine hız kazandıracaktır.” şeklinde konuştu.

Kayıtların başlamasıyla birlikte kayıt yoğunluğu yaşandığını ifade eden Yıldırım, Kahramanmaraş merkez ilçeler, Malatya ve yakın diğer illerden kız ve erkek yatılı imkanlarıyla öğrenci kabul edilebildiğini vurguladı. Yıldırım, “Sağlık Lisesi'ne çok büyük ilgi var. Hemşirelik 10. sınıf kontenjanımız doldu. ATT ve Anadolu Lisesi kayıtlarımız sürüyor. Bu alanlarda iş sorunu yaşanmayacak olması ilginin çok daha fazla artmasına vesile oluyor. İnşallah önümüzdeki 2013-2014 eğitim öğretim yılında eğitime başlanıyor.” ifadesini kullandı.

Bereket A.Ş’nin yaptığı çalışmalara da değinen Yıldırım, “Bereket Eğitim Kurumları bünyesinde Ufuk Pansiyonu, Abide Hanım Pansiyonu, FEM Dersanesi, Anafen Dersanesi, Özel Ceyhan İlk ve Ortaokulu'nun yanı sıra 2013-2014 eğitim öğretim yılında Özel Ceyhan Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ni de eğitim halkasına kazandırmış olacağız. Kreş açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Üniversite giriş sınavlarında, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında gösterdiği başarılarla adından sıkça söz ettiren kurumlarınız yeni açılacak olan özel Anadolu ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile öğrencilerini Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerine yerleştirmeye devam edecek.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER