ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:05

Özel Nilüfer İrem Koleji "Beslenme Dostu Okul" unvanı aldı


Bursa il Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün bu yıl 3'ncüsü gerçekleştirdiği, 'Beslenme Dostu Okullar' projesi kapsamında Özel Nilüfer İrem Koleji, İlkokul ve ortaokullar içinde en yüksek puanla 'Beslenme Dostu Okul Sertifikası' almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın, koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konusunda duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla ortaklaşa düzenlediği "Beslenme dostu okul" projesine katılan Özel Nilüfer İrem Koleji 5 ayrı başlık altında ve 100 puan üzerinden yapılan değerlendirme sonucu 97 puan alarak, projeye katılan ilk ve ortaokullar içinde en yüksek puanla Beslenme Dostu Okul olmaya hak kazandı. Okul Müdürü Veli Değerli "Okulumuz geçen sene "Beyaz Bayrak" kazanmıştı. Bu sene de Beslenme Dostu Okul Sertifikası alarak eğitim ve öğretimde göstermiş olduğumuz başarıyı temizlik ve sağlık konularında da devam ettirmeyi başardığımız için mutluyuz." dedi.

İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Esat Dinçer de dünyada giderek artan oranda sağlıksız beslenmeden kaynaklanan obezite göründüğünü, ülkemizde de bu hastalığın özellikle çocuklar arasında yayıldığını belirterek, bu projeye destek veren okullara teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER