ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 21:04

Özel İpek Koleji, başarıyı ödüllendirdi

Özel İpek Koleji, başarıyı ödüllendirdi


Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün himayesinde, Burç Eğitim Kurumları’nın organize ettiği İlköğretimler Arası Matematik Türkçe Olimpiyatı (İMATO), ödül töreni ile sona erdi.

Tokat Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen ödül törenine Tokat Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Ödül töreninde açılış konuşmasını yapan İpek Koleji Müdürü Hasan Koç, "İlkokulların 4, ortaokulların 5,6 ve 7. sınıflar arasında yapılan yarışmaya toplam 25 okuldan 1200 öğrenci katıldı. Bugün burada bu yarışmanın sonunda ödülü hak eden okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gençlerimizi eğitimden, bilimden uzaklaştıran çok fazla caydırıcıların olduğu günümüzde çocuklarımızı bilim temelli en güzel şekilde yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımızı ilme ve kültürel faaliyetlere özendirecek projeler üretmeliyiz. Bu konuda tüm eğitimcilerin üzerine büyük sorumluluklar düşmekte." dedi.

Açılış konuşmasından sonra yarışmada dereceye giren öğrenci ve okullara ödülleri takdim edildi. Ödül takdimi sırasında açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Bu tür yarışma ve organizasyonlar eğitim için çok önemli, bu yarışmalar eğitimin kalitesini daha yukarılara çıkarılması adına önemsemekteyim. Tokat Özel İpek Koleji’ne bu tür bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyorum." dedi.

Yarışmada birinci olan okullara LCD televizyon, ikinci olan okullara sinevizyon, üçüncü olan okullara ise tablet bilgisayar ödülü verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER