ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:31

Özdemir: Yollar için gerekli 5 Milyon liralık ödenek sağlandı

Özdemir: Yollar için gerekli 5 Milyon liralık ödenek sağlandı


AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, yapımı hızla devam eden Kantar Köprüsü’nün ardından, Kantar Köprüsü bağlantı yolları ile ilgili müjdeyi de verdi.

Milletvekili Özdemir yaptığı açıklamada toplam 22.6 kilometrelik Kantar Köprüsü bağlantı yolu ve Kantar Köyü ile Yayladüzü Köyleri arasındaki stabilize yolun altyapı işlerinin yapılması ve yolun genişletilip standartlarının yükseltilerek asfaltlanması ile ilgili gerekli 5 milyon TL ödeneğin sağlandığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonrasında Kantar Köprüsü bağlantı yollarının yapımı için gerekli evrakların Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'ne gönderildiğini kaydeden Özdemir, yolun standardının yükseltilmesi için gerekli olan 5 Milyon TL’lik ödeneğin bugün itibariyle Batman Valiliği'ne ulaştırılacağını söyledi.

Ödeneğin gönderilmesinin ardından İl Özel İdaresi aracılığıyla 5.3 kilometrelik Kantar Köprüsü bağlantı yolu ve 17.3 kilometrelik Yayladüzü ile Kantar köyleri arasındaki yollar için ihaleye çıkılacağını dile getiren Özdemir, bu şekilde en kısa zamanda köprü bağlantı yollarının standardının yükseltilerek yolun asfalta kavuşacağını ifade etti.

Kantar Köprüsü'nün tamamlanmasının ardından bölgeye ulaşımı sağlayacak yolun kalitesinin de önem kazanacağını belirten Özdemir, yolda yapılacak genişletme ve asfaltlama çalışmaları ile vatandaşların çok daha iyi şartlara sahip bir yola kavuşacaklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER