ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Haziran 2013 Cuma 19:10

Özdemir: "Sınav için olumlu düşünün"


 Ankara Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Zihni Özdemir, hafta sonu yapılacak Seviye Belirleme Sınavı (SBS) için öğrencilere, “Sınavdan önce zihninizde geçmişteki başarısızlıklarınızı değil, başarılarınızı canlandırın” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Özdemir sınava girecek öğrencilere "Sınav için olumlu düşünün. Sınavlarda başarılı olmanızın sizin tek ve son amacınız ve seçeneğiniz olmadığını kendinize kabul ettirin. Gerçek olan da budur. Sınavdan önce zihninizde geçmişteki başarısızlıklarınızı değil, başarılarınızı canlandırın. Kendinize, kendi değerinizin altında değer biçmeyin, sınav, bilgi ve yetenek kadar kafa dinçliği ve psikolojik dayanıklılık gerektirir. Az heyecan başarı, aşırı heyecan stres ve başarısızlık getirir. Özdemir, Anne ve Babaların çocuklarının sınav heyecanlarını yenmesi için onlarla vakit geçirerek yardımcı olmalarını istiyorum. Sınava girecek bütün öğrencilerimize üstün başarılar dilerim” diye konuştu.

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Zihni Özdemir Seviye Belirleme Sınavına (SBS) Cumartesi 22 Okul, 451 salon ve 8091 öğrenci ve Pazar günü yapılacak olan Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 10 Okul, 194 salon ve 3791 öğrenciyle yapılacağı bilgisini verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER