ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:09

Özcan: "Asfaltlama çalışmalarımız sürüyor"

Özcan: "Asfaltlama çalışmalarımız sürüyor"


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Özcan, yaptığı yazılı açıklamada 2 gün önce başlayan asfalt çalışması kapsamında günde bin 700 ile bin 800 ton arası asfalt döküldüğünü kaydetti.

    Okan Merzeci Bulvarı’nın Carrefour Kavşağı ile Mezarlık Kavşağı arasındaki 6 kilometrelik yolun asfalt çalışmalarını 1-2 gün içinde biteceğini anlatan Özcan, "20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında kentimizde gerçekleşecek olan Akdeniz Oyunları kapsamında yapımı tamamlanan spor tesisleri civarındaki ana yollara, 2,5 ay içerisinde 150 bin ton asfalt dökülerek asfalt çalışmaları
tamamlandı. Akdeniz Oyunları için birçok önemli cadde ve bulvarda başlattığımız yoğun asfaltlama çalışmalarının sonuna geldik ve Mersin’in en önemli cadde ve bulvarları gelin gibi süslendi” ifadesini kullandı.

    2. Çevre Yolu’nun asfaltlama işlemini Mezarlık kavşağından Mezitli sınırına kadar tamamladıklarını anlatan Özcan, bundan sonraki süreçte ise Mezarlık kavşağından kentin doğusuna doğru yani Hal Kompleksi, 32. Cadde ve Çiftçiler Caddesi’nin asfaltlama çalışmasına başlayacaklarını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER