ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 21:50

Özbek: "Konuyla ilgili soruşturma başladı"

Özbek: "Konuyla ilgili soruşturma başladı"


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşanan öğrenci zehirlenmeleri ile ilgili müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, konuyla ilgili açıklamasında, yemeklerden numune alındığını, müfettişin gerekli araştırmayı yaptığını ifade etti. Özbek, diğer ilçelerde bir sorun olmadığını, sonucun, inceleme sonrasında ortaya çıkacağını kaydetti.

Ereğli’ye bağlı Çaylıoğlu Beldesi Şehit Madenci İlköğretim Okulu'nda öğleden sonra yaşanan zehirlenme olayı sonrasında çıkan söylentilere, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek’ten açıklama geldi. Konuyla ilgili olarak telefonla ulaşılan İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, konuyla ilgili müfettişin görevlendirildiğini ve araştırmaların başladığını, sonucun araştırma sonrasında ortaya çıkacağını söyledi. Özbek, şöyle dedi:

“Bugün yaşana olayla ilgili öğrencilerimiz Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu okulda öğrencilerimize gönderilen yemek diğer okullarımıza da gönderildi. Ancak bu okullarda herhangi bir sıkıntı olmadı. Bu konuda il ve ilçe tarım müdürlükleri numuneleri aldı. Müfettiş de görevlendirildi. Çıkacak sonuca göre hareket edeceğiz.”

Diğer yandan, okula giden yemekten 210 öğrencinin yediği ve devlet hastanesi ile özel hastaneye kaldırılan öğrenci sayısının 46'ya çıktığı öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER