ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 18:23

Ozanların türkü dinletisi buluşturdu

Ozanların türkü dinletisi buluşturdu


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Gümüşhaneliler Derneği'nde türkü dinletisi tertiplendi. Gümüşhaneli aşıkların seslendirdiği türkülere dernek üyeleri de eşlik etti.

        Ereğli'de Gümüşhaneli aşıklar, hemşehrileriyle türkü dinletisinde bir araya geldi. Gümüşhaneliler Derneği lokalinde düzenlenen türkü dinletisine dernek başkanı Lokman Öztürk ve dernek üyeleri katıldı. Dinleti öncesinde konuşan dernek başkanı Lokman Öztürk, amaçlarının farklı etkinliklerle dernek üyelerini bir araya getirmek olduğunu ve bugün de Gümüşhaneli aşıklar Aşık İsmail Doğan ve Aşık Nizam'ın türkü dinletisinde kendileri ile bir arada olduğunu söyledi. Öztürk, "Dernek olarak elimizden geldiği kadarıyla farklı etkinlikler düzenlemeye çalışıyoruz. Gümüşhane'de aşıklarımız meşhurdur. Burada yaşayan aşıklarımızla da dernek üyelerimizi hemşehrilerimizi bir araya getiriyoruz. Bundan sonra da etkinliklerimiz devam edecek." dedi.

        Aşık İsmail Doğan ve Aşık Nizam sazları ile birlikte türküler seslendirdi. Dernek üyeleri de zaman zaman türkülere eşlik etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER