ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 21:29

Oymapınar, doğal ortamda ailece piknik yapmak isteyenlerin akınına uğruyor

Oymapınar, doğal ortamda ailece piknik yapmak isteyenlerin akınına uğruyor


Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Oymapınar beldesi, sınırları içindeki 2 barajın çevresinde yer alan piknik alanlarıyla vatandaşların sıcak yaz günlerinde akınına uğruyor.
Dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, ATV motor safari, cip safari, barajda bot turu ve eko turizmde öncü olan beldeki piknik alanları da Manavgatlıların yoğun ilgi çekiyor. Oymapınar Belediyesi'nin baraj çevresinde yaptığı piknik alanları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Oymapınar Beldesi Belediye Başkanı Tevfik Güven, beldelerinde halkın kullanımına yönelik açtıkları Oymapınar Belediyesi Piknik Alanı'nın yoğun talep gördüğünü söyledi. Alternatif turizm kapsamında beldelerine gelen yerli turist ve halkın suyun gözünde ailece piknik yapmanın keyfini yaşadıklarını belirten Güven, ailelerin huzurunu bozacak her hangi bir olaya karşı da tüm önlemleri aldıklarını kaydetti.

Piknik alanında vatandaşların ailece piknik yapması için yüksek sesle müzik dinlemeleri ve alkollü içecek tüketmelerinin yasak olduğunu belirten Güven, "Oymapınar, dünyanın sayılı eko turizm alanlarında biri. Halkımızın rahat bir şekilde ailecek huzur içinde piknik yapmaları için ırmak kenarına piknik alanı kurduk. Piknik alanımıza haftanın 7 günü Manavgat ve beldelerinden yoğun talep var. Ailelerin ailecek piknik yapmasına yönelik her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Aileler piknik yaparken çocuklar da doğal ortamda bölgede yetişen bitki türlerini tanıyor." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER