ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 19:07

Oy verme işlemi tamamlandı

Oy verme işlemi tamamlandı

Seçimlerin tekrarlandığı 13 yerde oy kullanma işlemi tamamlandı.


Yalova'da, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararı doğrultusunda yenilenen belediye başkanlığı seçiminde oy verme işlemleri tamamlandı. Seçmen sayısı 75 bin 813 olan kentte, 15 okul ile bir cezaevinde 245 sandık kuruldu.
Vatandaşlar saat 08.00'den 17.00'ye kadar oy verme süresince sandık başlarına giderek tercihlerini yaptı. Daha sonra sandıklar açılarak sayıma geçildi. Seçim, YSK'nın kararına göre sadece belediye başkanının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu görülen seçim için kente gelen milletvekilleri ile siyasi partilerin yöneticileri, bazı okulları gezerek gözlemlerde bulundu.

Doğu bölgesinde sandıklar 16:00'da kapandı

Ağrı, Bayburt'un Aydıntepe ilçesi ve Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Çadırkaya beldesinde yenilenen yerel seçimlerde oy kullanma işlemi sona erdi.

Ağrı'da oy verme işlemi saat 16.00'da sona erdi.

Kentte 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için vatandaşlar, sabah 07.00'de oy kullanmak için sandık başına gitti. Seçimlerin tekrarlandığı Ağrı'da, belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliği için merkez ile köylerde 79 bin 498 seçmen, 310 sandıkta oy kullandı.
Yalova'da, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararı doğrultusunda yenilenen belediye başkanlığı seçiminde oy verme işlemleri tamamlandı.

Seçmen sayısı 75 bin 813 olan kentte, 15 okul ile bir cezaevinde 245 sandık kuruldu.

Vatandaşlar saat 08.00'den 17.00'ye kadar oy verme süresince sandık başlarına giderek tercihlerini yaptı. Daha sonra sandıklar açılarak sayıma geçildi.

Seçim, YSK'nın kararına göre sadece belediye başkanının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirildi.
Katılımın yoğun olduğu görülen seçim için kente gelen milletvekilleri ile siyasi partilerin yöneticileri, bazı okulları gezerek gözlemlerde bulundu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER