ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 13:13

Oy kullanımında gerginlikler yaşanıyor

Oy kullanımında gerginlikler yaşanıyor

Bitlis’in Güroymak ilçesinde bir yandan sabahın erken saatlerinde başlayan oy kullanma işlemi devam ederken, diğer yandan ise oy kullanma işlemleri sırasında zaman zaman tartışma ve gerginlikler yaşanıyor.


Yerel seçimlerin yenilendiği yerlerden biri olan Bitlis’in Güroymak ilçesinde bir yandan sabahın erken saatlerinde başlayan oy kullanma işlemi devam ederken, diğer yandan ise oy kullanma işlemleri sırasında zaman zaman tartışma ve gerginlikler yaşanıyor.

Sabah 07.00 itibariyle başlayan ve saat 16.00’ya kadar oy kullanma işleminin devam edeceği Güroymak’ta belediye başkanlığı seçimi için 11 bin 850 seçmen 44 sandıkta oy kullanacak. Oy kullanma işlemlerinin devam ettiği ilçede ara ara istenmeyen olaylar da yaşanıyor.

Güroymak YİBO’da oy kullanmaya gelen bir seçmen, oyu açık şekilde kullanmak istemesi üzerine sandık görevlileri ile tartıştı. Tartışma ve itiraza rağmen seçmenin açık şekilde oyunu BDP lehine kullanması üzerine taraflar arasında fiziki müdahale yaşandı. Sandık sorumluları ve vatandaşların müdahale etmesi üzerine seçmen salondan çıkarıldı.

Oy kullanma işlemlerinin devam ettiği diğer okullarda da BDP ve AK Partili sandık sorumluları arasından kısa süreli küçük çapta tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Olası bir duruma karşı çok sayıda polis hazır bekletiliyor.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER