ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2014 Pazar 13:27

Otoyol dolandırıcıları iş başında

Otoyol dolandırıcıları iş başında

Tuzla’da otoyol kenarında araçlarının arızalandığı izlenimini veren dolandırıcılar, birçok sürücünün parasını alıyor.


İnsanların yardım duygularını sömüren dolandırıcılar, paraları topladıktan sonra ‘arızalanan!’ araçlarına binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Otoyolda ki dolandırıcılık olayı Cihan Haber Ajansı (Cihan) kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Dolandırıcılar emniyet şeridine park ederek otomobilin motor kaputunu da açtıktan sonra yoldan geçmekte olan sürücülere el işaretleriyle 'arızalanan' araçlarını göstererek durmalarını sağlıyor. Duran otomobillerin yanına koşarak giden dolandırıcılar, sürücülere önce otomobillerinin arızalandığını ya da yakıtlarının bittiğini söyleyerek yolda kaldıklarına inandırmaya çalışıyor. Dolandırıcılar daha sonra ise sürücülerden otomobillerinin tamiri için gerekli olan parçayı ya da yakıtı alacak paralarının olmadığını söyleyerek yardımcı olmalarını istiyor. Görüntülerde çok sayıda sürücü şahıslara inanarak para verirken, daha uyanık olan sürücülerin ise para yardımına yanaşmayarak uzaklaştığı görülüyor. Yardım amacı ile duran otomobiller hareket eder etmez ise dolandırıcılar aynı senaryoyu tekrar oynamaya başlıyor ve yoldan geçen sürücüleri ağına düşürmeye çalışıyorlar.

Onlarca otomobili aynı yöntemle durduran dolandırıcılar, yeterli hasılatı elde ettiklerini düşündüklerinde ise sözde arızalı arabalarını çalıştırarak bölgeden ayrılıyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER