ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 13:01

Otogar ihalesi 11 Şubatta yapılacak

Otogar ihalesi 11 Şubatta yapılacak


Mersin’in yeni otobüs terminali ihalesinin 11 Şubatta açık usulle yapılacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, şehre yakışır şekilde projesi hazırlanan terminali 2014 yılının ilk aylarında hizmete sunmayı hedeflediklerini kaydetti.

Yeni otogarın, Çavuşlu’daki rehabilite edilen eski çöp depolama alanının yanındaki 40 dönüme inşa edileceğini kaydeden Özcan, “Yeni otogarın hayata geçmesi için yer, bütçe ve projemiz hazır. 2013 yılında yapacağımız en büyük yatırımlardan birisi bu olacak.” dedi.

Özcan, “Yeni otogar kentimizin büyüklüğüne uygun ve modern bir şekilde dizayn edilecek. Hizmet kapasitesi açısından mevcudun en az 2-3 katı büyüklüğünde olacak. Alışveriş merkezleri ve sosyal birimler de bulunacak.” diye konuştu.

Otogarın şehir merkezinin dışında olmasının birçok avantajı da beraberinde getirdiğini aktaran Özcan, "Her şeyden önce otobüsler şehir merkezine girmeden direk olarak otobanı kullanacak. Kent merkezindeki araç trafiği önemli ölçüde rahatlayacak. Ayrıca yeni otobüs terminalinin kurulacağı yer Toroslar ilçesi sınırları içinde olacağı için, bu ilçemiz özellikle ticari anlamda büyük bir hareketliliğe kavuşacak.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER