ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 21:05

Otobüsteki dehşet anı kameralara yansıdı

Otobüsteki dehşet anı kameralara yansıdı


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasının otobüs içindeki görüntüleri ortaya çıktı. Kaza anında otobüse yeni binen Emine Baykurt'un çarpma sonrasında otobüsün önünden arka kısmına uçtuğu görülüyor.

Ereğli Alaplı karayolu Göktepe mahallesinde meydana gelen trafik kazasında Mithat Çiv’in (37) kullandığı 34 JL 5315 çekici plakalı TIR, viraja girerken kaymaya başlamış ve duraktan yolcu alan Sinan Baştürk (32) idaresindeki 67 M 8250 plakalı Özel Halk Otobüsüne arkadan çarpmıştı. Kazada Emine Baykurt (53), Okan Avşar (25) ile Nevriye Göktay (14) yaralanmış ve Ereğli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Kaza anı ise akaryakıt istasyonuna ait güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenmişti.

Kaza anında otobüsün içinde bulunan görüntüler ise yaşanan korkuyu ortaya çıkardı. İki ayrı açıdan çekilen görüntülerde Sinan Baştürk'ün kullandığı halk otobüsü Göktepe mahallesi durağında durduktan sonra Emine Baykurt'un otobüse binmesinin hemen ardından çarpışma anı meydana geliyor. Sürücüyü gösteren kamera açısında TIR dorsesinin çarpmasının ardından sürücü Sinan Baştürk koltuğundan fırlarken şoförün hemen arkasında oturan Okan Avşar'ın otobüsün solundan sağına fırladığı görülüyor. Kaza sonrasında ise şoka giren sürücü Sinan Baştürk, ne yapacağını bilmezken, 'Allah, Allah' diyerek kapıları açmaya çalışıyor.

YAŞLI KADIN OTOBÜSÜN ARKASINA UÇMUŞ

Otobüsün yolcu bölümünü gösteren kamerasında ise durakta otobüse binen Emine Baykurt'un yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Yaşlı kadının otobüse binmesinin kısa bir süre sonrasında TIR dorsesinin çarpması ve yaşlı kadının otobüsün arka kısmına uçması görülüyor. Kaza sonrasında şoka giren yolcular ve sürücü Baştürk, kendilerine geldikten sonra otobüsten iniyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER