ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:12

Otobüsleri yakan 2 zanlı, yakalandı


Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda park halindeki 2 otobüsü yaktıkları ileri sürülürken otobüs şoförü ve muavini gözaltına alındı. Zanlıların otobüsleri yakma anları ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

    Bursa-Yalova Karayolu'nda faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda İbrahim Ç.A.'ya (54) ait 2 otobüs gece saatlerinde yandı. Çalışanların haber vermesiyle olay yerine gelen çok sayıda itfaiye aracı yangına müdahale etti. Otobüslerdeki yangın, yaklaşık bir saat süren çalışma sonunda alevler yakıt tanklarına sıçramadan söndürüldü. Polis istasyon çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayın kundaklamadan kaynaklandığı yönündeki bilgiler üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi dedektifleri, otobüsleri yakan otobüs muavini ve otobüs sürücüsünü gözaltına aldı.

    ALACAK VERECEK MESELESİNDEN YAKMIŞLAR

    Bir seyahat firmasında otobüs muavini olarak görev yapan Özcan A. (28) ile olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen otobüs şoförü ve bir seyahat firmasında otobüsü bulunan Recep K. (53) polis tarafından gözaltına alındı. Recep K.’nin, İbrahim Ç.’den alacaklı olduğu için olayı planladığı iddia edildi.

    Otobüslerin yanma anları ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Otobüsleri Özcan A.'nın kundakladığı belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER