ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 19:28

Otobüsle ağaç arasına sıkışarak ölen kadının yakınları davacı


Beşiktaş’ta, belediye otobüsü ile yol kenarındaki ağaç arasında sıkışarak feci şekilde can veren Gülfem Hande Türker’in yakınları, konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Çevre sakinleri ise kaza mahallinde otobüs durağının çok dar bir yerde bulunduğunu ifade ederek, başka canların yanmaması için durağın kaldırılmasını istedi.

Bir lojistik firmasında çalışan Gülfem Hande Türker (31) işten eve dönmek için belediye otobüsüne bindi. Otobüs Beşiktaş Meydanı’na geldiğinde genç kadın araçtan indi. Yolun karşısına geçmek için aracın arkasına doğru ilerleyen genç kadın, şoförün sola manevra yapması üzerine otobüs ve ağaç arasında sıkıştı ve hayatını kaybetti. Ölüm anı anbean güvenlik kameralarına yansıdı.

Türker’in evinde hüzün hakimdi. Türker ailesi sorumlulardan davacı olacaklarını söyledi. Çevre sakinlerinden Muazzez Erilkul ise genç kadının otobüs ile ağaç arasında sıkışarak yaşamını yitirdiğini belirterek, olay yerine durak yapılmasının uygun olmadığını dile getirdi. Erilkul, “Kaza yerinde bir cep var. O cebe bir polis koyamıyorlar mı? Yer otobüs durağı olacak yer değil. Çok dar. Yanından otomobil geçemiyor. Çok acı. Ölümle bitti. Nasıl bir düzenleme anlamıyorum. Kırmızı ışığı öne aldılar. Burası otobüs durağı olmamalı.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER