ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:07

Otobüs şoförlerine iyi iletişim anlatıldı

Otobüs şoförlerine iyi iletişim anlatıldı


Kayseri Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından belediyede görevli şoförler ve halk otobüsü şoförlerine yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi. 'Özgüven, İmaj, Halkla İletişim ve Halkla İlişkiler' konulu seminerin konuşmacıları, Melikşah Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Sema Babayiğit ve öğretim görevlisi Nihat Köroğlu oldu.

    İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerin açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Naziksoy yaptı. Seminerin önemine dikkat çeken Naziksoy, "Şoför kardeşlerimizin, toplu taşıma hizmeti yürüten arkadaşlarımızın kimlik, özgüven ve iletişim itibariyle halka davranışlarının çok önemli olduğu kanaatindeyim. Bu kadar güzel bir projenin herkes için hayırlı olacağını düşünüyorum." dedi.

    Toplu taşıma hizmetinin çok özel bir hizmet olduğuna vurgu yapan Naziksoy, "İnsanların duasını alabilmek, onlara güler yüz gösterebilmek bambaşka bir keyiftir. Kayseri'nin kendine ait olan marka isminin devamını sağlamak herkese düşer ancak bunun esas icra kanalı sizlersiniz." şeklinde konuştu.

    Açılış konuşmasının ardından öğretim görevlisi Nihat Köroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Sema Babayiğit ise şoförlere etkili iletişimin kurallarını anlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER