ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 11:39

Otobüs şoförlerinden engellilere teşekkür

Otobüs şoförlerinden engellilere teşekkür


Adana Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen “Engelli Bireylerle İletişim” seminerine katılan belediye otobüs şoförleri Meclis Başkanı Ali Duran Karakaya’yı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Otobüs İşletme Müdürlüğü’nde görevli Çevre Mühendisi Recep Yetiş, Makina Mühendisi Umut Mete ve belediye otobüs şoförleri Sadegül Yanlıç ve Nilgün Çelik, Engelliler Meclisi’ne teşekkür ziyaretinde bulunduklarını belirtti.

Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya da içinde belediye otobüsü şoförlerinin de bulunduğu 40 kişiye 20 gün süren bir eğitim semineri verdiklerini belirterek, “Bu seminerde arkadaşlarımıza engelli bireylere nasıl davranacaklarıyla ve engelsiz yaşamla ilgili bilgiler verildi. Bu eğitim semineri engellilere olumlu yansıdı. Şimdi arkadaşlarımız teşekkür etmek için bizi ziyaret ettiler.” dedi.

Adana’da engellilere bakış açısının değişmesinde ve engellilerin yaşamının kolaylaşmasında Zihni Aldırmaz döneminin bir milat olduğunu anlatan Ali Duran Karakaya, “Başkanımız Zihni Aldırmaz göreve geldikten sonra engellilerle ilgili önemli çalışmalar yaptı. Bize her konuda destek oldu. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Ziyarette Kent Konseyi Engelliler Meclisi 2. Başkanı Taciser Ceylan ve Genç Engelliler Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan da hazır bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER