ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 15:59

Oto hırsızlığı cinayeti çözdü

Oto hırsızlığı cinayeti çözdü

Oto hırsızlığı yaptığı sırada gözaltına alınan şahıs, Bağcılar'da aralarında alacak-verecek meselesi bulunan kişi yerine kiracısını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklandı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bahçelievler Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı ekiplerinin, 22 Eylül'de huzur uygulaması yaptığı belirtildi. Bu sırada bir otomobilden hırsızlık yapmaya çalışan kişinin, kimlik kontrolü sonucunda herhangi bir aranması olmadığı halde şüpheli hareketleri nedeniyle parmak izi üzerinden kimlik doğrulaması için gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, inceleme sonucunda şüphelinin sahte kimlik kullandığının ortaya çıktığı aktarıldı.

Açıklamada, gerçek kimliği İ.K. olan 27 yaşındaki şüphelinin, 13 Mart'ta Bağcılar'da M.Ş'nin (27) silahla vurularak öldürülmesi olayına ilişkin arandığı gerekçesiyle Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne intikal ettirildiği kaydedildi.

Şüpheli İ.K'nin sorgusunda olayı anlattığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Maktul M.Ş'nin olayın gerçekleştiği adrese 8 Mart'ta taşındığı, daha önce burada oturan F.K'nın (33) şüpheli İ.K. ile arasında oto alım satımı ile ilgili alacak-verecek meselesinin bulunduğu, İ.K'nın F.K'yı ölümle tehdit ettiği, 13 Mart'ta maktulün ikametinde uyuduğu sırada şüpheli şahısların olay yerine geldikleri, Ç.T'nin ikametin kapısını çaldığı, maktulün zili kimin çaldığını öğrenmek için pencereye çıktığı sırada İ.K'nın silahla ateş ederek maktulü yaraladığı tespit edilmiştir."

M.Ş'nin ise kaldırıldığı Bağcılar Devlet Hastanesi'ne kurtarılamadığı bildirildi.

Açıklamada, çalışmaların devamında, maktul ile şüpheliler arasında herhangi bir bağlantı bulunmadığı, şüphelilerin olay yerinde alacak-verecek meselesinden dolayı F.K'nın oturduğunu düşünerek olayı gerçekleştirdiklerinin belirlendiği kaydedildi.

Avcılarda yakalanan 18 yaşındaki Ç.T'nin tutuklandığı belirtilen açıklamada, şüpheli İ.K'nın ise Bahçelievler Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı ekiplerin çalışmaları sayesinde yakalandığı aktarıldı. Açıklamada, İ.K'nın da tutuklandığı belirtildi. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER