ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 12:09

Otelde çıkan yangında 2 kişi dumandan etkilendi

Afyonkarahisar'da Güral Termal Otel'in çatısındaki izolasyon malzemeleri bacadan sıçrayan ateş sonrasında tutuşunca tesiste panik yaşandı.


Yoğun duman altında kalan otelin altıncı katı boşaltılırken, dumandan etkilenin biri çocuk iki müşteri hastaneye kaldırıldı. Otelin altıncı katı tamamen boşaltılırken hastaneye kaldırılanların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Güral Termal Otel Mali İşler Müdürü Murat Göğüs, otelin bacasından sıçrayan ateşin çatıdaki izolasyon malzemesini tutuşturmasıyla yoğun bir duman oluştuğunu belirterek, "Malzemelerin çıkardığı aşırı dumandan dolayı 6’ncı kat yoğun bir dumana maruz kaldı. Ancak herhangi bir alev büyümesi durumu yaşanmadı. Esasen duman yoğunluğundan kaynaklanan kısa süreli bir panik yaşandı. Hemen misafirlerimizin tahliyesini gerçekleştirdik. Ambulanslar ve itfaiye ekiplerimiz anında olaya müdahale etti. Bu sırada solunum güçlüğü yaşayanlar oldu. Onlara da anında müdahale yapıldı. Müşterilerimizin sağlık durumu gayet iyi, merak edilecek bir durum söz konusu değildir.” açıklaması yaptı.

Öte yandan otel önünde bekleyen basın mensuplarıyla kapıdaki güvenlik görevlisi arasında kısa süreli arbede yaşandı. Çıkan arbede olay yerinde bulunan polislerin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Otel yetkilileri basın mensuplarından özür diledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER