ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 18:01

OSTED’den Girişimcilik Kursu


Osmaniye Teknik Elemanlar Derneği (OSTED) tarafından KOSGEB işbirliğiyle uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu başlatıldı.

    Kursu Ziyaret Eden Osmaniye KOSGEB Hizmet Merkezi KOBİ Uzmanlarında Erkin Demirtürk, kursa katılanların işyeri açmalarında büyük kolaylıklar sağlanacağını söyledi.

    Erkin Demirtürk, “Bilim ve Sanayi Bakanlığı'nca desteklenen ve KOSGEB tarafından uygulanan bu kursa katıldıktan sonra başarı belgesi almaya hak kazanan kursiyerlerin yeni işyeri açmaları durumunda, devlet tarafından 3 bin TL işletme kuruluş desteği, 12 bin TL işletme giderleri desteği ve 15 bin TL demirbaş malzemesi desteği olarak toplamda 30 bin TL hibe desteği verilmektedir.” dedi.

    Demirtürk, kurs esnasında 70 saatlik eğitim sonucunda kursiyerlerin kendi iş planlarını hazırlayabilecek şekilde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini ve böylece piyasa şartlarını da eğitmenin vereceği bilgiler doğrultusunda şekillendirebileceklerini her yönüyle istifade edebileceklerini dile getirdi.

    OSTED Genel Sekreteri Mehmet Salih Acar ise bu kursun daha verimli geçmesi için Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Proje Uzmanı Hakan Başer’in bu konularda uzman olduğundan tercih edildiğini ve kursun çok verimli geçtiğini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER