ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 15:30

OSTED’den fıstıkçılara proje semineri

OSTEDden fıstıkçılara proje semineri


Osmaniye Teknik Elemanlar Derneği (OSTED), Fıstıkçılar Sitesi'ndeki işletmeleri Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın(DOĞAKA) teklif çağrısına çıktığı 2012 Yılı Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı konusunda bilgilendirme semineri düzenledi.

Fıstıkçılar sitesinde yapılan toplantıya 30’a yakın işletme yetkilisi katıldı. Program hakkında bilgi veren OSTED Gıda kulübü başkanı Onur Tenekeci, "İşletmelerin teknik ve yönetim kapasitelerin arttırılması ve yeni katma değeri yüksek ürünleri üretmelerini sağlamak amacıyla DOĞAKA’nın teklif çağrısına çıkmış olduğu Mali Destek Programı konusunda işletmelerimizi bilgilendirmek istedik." dedi.

Fıstıkçılar Kooperatifi toplantı salonunda seminer veren proje uzmanı Osman Demirkol ise "DOĞAKA’nın teklif çağrısına çıkmış olduğu bu mali destek programı siz işletmeler için büyük bir fırsat. İşletmelerin katma değeri yüksek yeni ürünler üretmesi için hazırlanan bu proje teklif çağrısında 400 bin liraya kadar işletmelere destek verecektir. İster tek bir işletme ister ortak olarak başvurulacak bu proje teklif çağrısında üretilen üründen paketleme, etiketleme, markalaşma, makine ekipman alımı, personel istihdamı ve pazarlama sürecine kadar olan bütün aşamalara destek sağlayacaktır. Yer fıstığına katma değer katıp yeni ürünlerle bu projeden destek alınabilir." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER