ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:24

OSMEK sergisinde göz kamaştıran eserler

OSMEK sergisinde göz kamaştıran eserler


BURSA (CİHAN)- Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına (OSMEK) katılan kursiyerlerin hazırladığı eserlerden oluşan sergi göz kamaştırıyor.

Kursiyerlerin 8 aylık eğitim döneminde hazırladıkları yaklaşık 120 eserden oluşan sergi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Osmangazi Belediye Başkan Vekili İsmail Selimoğlu, Osmangazi Belediye Meclis üyesi ve OSMEK Kursları Sorumlusu Güler Nalbant tarafından açıldı.

Şeyma Dedeler isimli kursiyerin 2 aylık bir çalışma sonucu yaptığı 'vav' harfi tablosu büyük beğeni topladı. 99 vav harfinin bir raya gelmesi ile oluşan 'vav' tablosunu, kursun son iki ayında hazırladığını söyleyen Dedeler, "İşsiz bir gıda teknikeri ve kimyager olarak, boş zamanımı değerlendirmek için filografi kurslarına katıldı. Hocamın öğrettiklerinden yola çıkarak böyle bir eser ortaya çıktı. Sergiyi gezenler tarafından beğenilmiş olması, beni çok mutlu etti." dedi.

Osmangazi Belediye Başkan Vekili İsmail Selimoğlu, belediye olarak düzenledikleri kurslara katılanların, aynı zamanda birer meslek sahibi olduğunu söyledi.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER