ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2017 Perşembe 14:18

Osmaniye'de baz istasyonuna terör saldırısı

Osmaniyede baz istasyonuna terör saldırısı

Zorkun Yaylası'nda bulunan bir baz istasyonuna teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda istasyonda ve çevredeki bazı evlerde hasar oluştu


Osmaniye'de GSM firmasına ait baz istasyonuna teröristlerce bombalı saldırı düzenlendi.

Sabah saatlerinde Zorkun Yaylası Antentepe mevkisinde şiddetli patlama meydana geldi. Patlama sonucu GSM firmasına ait baz istasyonunun demir ayaklarından biri koparken, çevresindeki bazı evlerde de hasar oluştu.

Teröristlerce düzenlenen bombalı saldırının ardından olay yerine gelen yayla sakinleri, içinde patlayıcı olduğu düşünülen anten direğine asılı iki paket olduğunu fark etti. Jandarma ekipleri, bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, bomba imha uzmanları da istasyonun ayakları ve içindeki konteynerde bulunan 6 el yapımı patlayıcıyı kontrollü şekilde etkisiz hale getirdi.

Bazı yayla sakinleri, sabah erken saatlerde bölgeye gelen beyaz aracın hızla uzaklaştığını, yarım saat sonra şiddetli patlama olduğunu ve bazı parçaların evlerinin çatılarına isabet ettiğini söyledi.

Baz istasyonunun ayakları ve içindeki konteynere 8 patlayıcı düzeneği kurulduğu ancak sadece 2'sinin patladığı öğrenildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER