ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 08:06

Osmaniye Valisi Cerrah, merkeze alındı

Osmaniye Valisi Cerrah, merkeze alındı

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, valiler kararnamesi ile merkeze alındı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sürpriz bir şekilde gündeme gelen valiler kararnamesini onayladı. İçişleri Bakanı Muammer Güler'in hazırladığı kararname ile Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın da aralarında bulunduğu 7 vali merkeze alındı. 22 kişilik Valiler Kararnamesi'nin hafta sonu olmasına rağmen Gül tarafından onaylanması dikkat çekti.

Vali Cerrah, geçtiğimiz akşam Radyo 80’e konuk olmuş Osmaniye’deki yapılacak yeni yatırımlar hakkında düşüncelerini aktarmıştı. Osmaniye’yi çok sevdiğini de belirten Cerrah, daha yapacak çok hizmetlerinin olduğunu söylemişti. Konuşmalarının satır aralarında ilerleyen dönemlerde siyasete atılacağı imalarında da bulunan Cerrah, yer konusunda ‘Neden Osmaniye olmasın’ esprisi yapmıştı.

Vali Cerrah’ın merkeze alınması Osmaniye’de bazı çevreler tarafından üzüntü ile karşılanırken, merkeze alınmasında Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti seçimlerinde yaşanan çekişmelerin etkili olduğu yorumları yapılıyor.

Vali Cerrah, İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevindeyken Osmaniye Valiliğine atanmış ve 03 Temmuz 2009 tarihinde göreve başlamıştı.

OSMANİYE VALİLİĞİNE ODUNCU ATANDI

Merkeze alınan Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın yerine Ankara Vali Yardımcı Mehmet Oduncu atandı.

"VALİ ODUNCU"

"1962 yılında Afyon’un Bolvadin İlçesinde doğan Oduncu, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1986 yılında İzmir Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Ordu-Kumru, Ankara-Keskin ilçelerinde vekil Kaymakamlık görevlerinden sonra 1989 yılında Kaymakam Adaylığı kursunu tamamlayarak Balıkesir’in Balya ilçesine atandı. Sırasıyla Denizli-Baklan, Kastamonu-Şenpazar, Mardin-Ömerli, Kütahya–Emet, ilçelerinde Kaymakam olarak çalıştı. Beş yıl süre ile çalıştığı Sivas Vali Yardımcılığından sonra Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak atandı.

Bir süre Bakanlık Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak çalıştı. Bir yıl süre ile İngiltere’de yabancı dil ve mesleki eğitim aldı. Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. 2009 Yılında Pendik Kaymakamlığına, 2010 yılında da Ankara Vali Yardımcılığına atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Dr.Mehmet ODUNCU, evli ve üç çocuk babasıdır."
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER