ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 16:27

Osmangazi Belediyesi örnek oluyor


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle, Türkiye’de yerel yönetimlere rol model olmayı sürdürüyor. Son olarak Bilecik’in Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, başta 'Hizmet Evinizde' projesi olmak üzere, bir çok yatırımı inceleyerek Başkan Mustafa Dündar’dan bilgi aldı.

    Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nun, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasının ardından göreve getirilen Başkan Vekili Fatih Bakıcı, Bursa’ya geldi. Bakıcı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın hayata geçirdiği projeleri inceledi. Bakıcı’ya bilgi veren Mustafa Dündar, şunları ifade etti: “Geçtiğimiz mart ayında başlattığımız ‘Hizmet Evinizde’ projemizle, 10 kişiden oluşan ekibimiz mahalleleri tek tek dolaşıp vatandaşların evlerine kadar giderek, şikayet, istek ve önerilerini alıyor. Daha sonra bunları belediyemiz bünyesindeki ilgili birimlere iletip, vatandaşa geri dönüş yapıyorlar. Bu güne kadar 28 mahalleyi dolaşan arkadaşlarımız, 7 bin 717 evin kapısını çalarken, bunlardan 5 bin 734’ü ile birebir görüşülerek, istek ve önerileri dinlenmiş, hemen hepsine geriş dönüş yapılmıştır.”

    Türkiye’de ilk kez ‘Kentsel Dönüşüm Master Plan’ çalışması yürüten belediye olduklarını dile getiren Dündar, şöyle devam etti: “Bizler, bir yandan kente nefes aldıracak yeşil alanlar, park ve meydanlar, otoparklar, kapalı pazar alanları, spor kompleksleri ile insanımız için çalışırken, diğer yandan bir milyon fidan kampanyası gibi projelerimizle doğaya olan sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren, sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın bu konudaki en önemli merkezlerinden olan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ile de, hayvan dostlarımız için çalışmalar yürütüyoruz. “

    Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı da geleceğin Bozüyük’ünü planlarken Osmangazi Belediyesi’nin başarılı çalışmalarının kendilerine örnek aldıklarını söyledi. Bakıcı, “Biz, kentimizin geleceğini yeniden planlarken, önümüzde Osmangazi Belediyesi gibi, Türkiye çapında başarılı projelere imza atmış bir belediyeyi kendimize referans olarak aldık. Sayın Başkanımızdan, çalışmaları hakkında bilgi almak için görüşme talep ettiğimizde bizleri kırmadı. Kendisine teşekkür ediyorum. Bozüyük Belediyesi olarak, bizler de ‘Hizmet Evinizde’ projesini, önümüzdeki günlerde bir ekip göndererek inceletip, bu çalışmayı kendimize uyarlamak istiyoruz. Ayrıca, Demirtaş Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Çarşamba Pazarpark gibi, gerek mimarisi, gerekse kullanım ve estetiği bakımında son derece modern ve kalıcı eserlere imza atan başkanımızı, Başbakanımız gibi bizler de kutluyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER