ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:53

Osmangazi Belediyesi, hastanelerin çevresini düzenledi

Osmangazi Belediyesi, hastanelerin çevresini düzenledi


Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, Çekirge ve Muradiye Devlet Hastaneleri ile Onkoloji Hastanesi'nde çevre düzenlemesi yaptı.

Çevre düzenleme çalışmalarının yapıldığı hastaneleri ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Bizler, kendimizi klasik belediyecilik hizmetleri ile sınırlandırmadık. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, eğitimden sağlığa, spordan sanata, hayatın her alanında, vatandaşın refah mutluğu için her türlü talebini yerine getirmek için çalışıyoruz." dedi.

İnceleme gezilerinin ardından, çevre düzenlemesi gerçekleştirilen hastane yöneticilerini de ziyaret eden Dündar’a, hastalar ve hastane yöneticileri teşekkür etti. Çekirge ve Muradiye Devlet Hastanesi ile Onkoloji Hastanesi çevresinde gerçekleştirdikleri çevre düzenleme çalışmalarını, sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak gördüklerini ifade eden Başkan Dündar, şunları dile getirdi: "Osmangazi Belediyesi olarak, klasik belediyecilik anlayışının dışında, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak gördüğümüz bazı çalışmaları da, vatandaşlarımıza hizmet noktasında bir bir hayata geçiriyoruz. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında, Muradiye Devlet ve Onkoloji hastanesi çevresinde 500 metrekarelik bir kaldırım yenileme çalışması yaptık. Yenilenen kaldırımlarımıza özürlü vatandaşlarımız için özel taşlar döşendi. Hastane çevresinde taksi ve dolmuşlar için parklanma alanları ve cepler, gelen hasta araçları için özel parklanma şeridi yapıldı. Onkoloji Hastanesi acil girişine istinat duvarı yapıldı. Muradiye Devlet Hastanesi ile Onkoloji hastanesi arasındaki menekşe sokak ile, Onkoloji hastanesi bahçesi ve otoparkı asfaltlandı. Araçların kaldırım işgalini önlemek için, yol ve kaldırım arasına engeller konularak, vatandaşların kaldırımlarda rahat dolaşımı sağlandı."

Çekirge devlet hastanesi çevresinde de benzer çalışmaların yapıldığını belirten Dündar, "Yapılan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında, her üç hastanede de yeşil alan ve peyzaj çalışması da gerçekleştirdik. Çim ve bitki ekiminin dışında, hastanelerimizin bahçelerinde çöp kovalarını yeniledik, vatandaşlarımızın oturup dinlenmeleri için oturma grupları ve banklar yerleştirdik. Hastanelerimizde yaptığımız bu çalışmalar, gerek vatandaşın sorunlarını gidermek, gerek se çalışanların daha rahat bir ortamda hizmet sunmalarını sağlamak için." diye konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER