ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 20:59

Osmangazi Belediye Meclisi'nden Yunanistan’a kınama


Osmangazi Belediye Meclisi, Başkan Mustafa Dündar'ın ülkeye girmesini engelleyen ardından da bu kararını değiştirerek girişine izin veren Yunanistan'ı kınadı.

        Başkan Mustafa Dündar’ın katılmadığı Belediye Meclisi eylül ayı olağan toplantısı, Başkanvekili İsmail Kuş'un başkanlığında yapıldı. Toplantıda söz alan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grup sözcüsü Cemil Aydın, "Sayın Başkanımız Mustafa Dündar’ın, kardeş şehir ile birlikte organize edilen bir etkinlik için gittiği Yunanistan’a alınmamasını, MHP grubu adına kınıyoruz. Batı Trakya ve Balkan ülkelerinde yaşayan azınlıkların haklarını korumak için her platformda mücadele eden başkanımız Dündar’a yapılanlar, her ne kadar bu yanlıştan dönülmüş olsa da hoş şeyler değil. Bir daha böyle olayların yaşanmamasını temenni ediyorum." dedi.

        CHP grubu adına söz alan Belediye Meclis üyesi ve Grup Sözcüsü Osman Ayradilli ise Başkan Dündar'ın, kendi evi ve sokağına alınmamasının kabul edilebilir bir şey olmadığını söyledi. Ayradilli, şunları söyledi: "Bu gün Bursa’da yaşayan bir çok vatandaşımızın ataları, Balkan coğrafyasından zorla kopartılarak Türkiye’ye göçe mecbur bırakılmıştır. Yunanistan’ın Başkan Dündar’a karşı olan tutumunu kınıyoruz. Ancak, bu konunun kamuoyunda gereğinden fazla tutulmasını da doğru bulmuyoruz."

        Muhalefet parti sözcülerinin gündem dışı yaptığı konuşmaların ardından söz alan Başkanvekili İsmail Kuş da "Osmangazi Belediye Meclisi olarak, başkanımız Mustafa Dündar’a yapılanları esefle kınıyoruz. Yapılan yanlışın kısa sürede düzeltilmiş olması bizi sevindirse de bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER