ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 18:21

Osman Zolan en başarılı belediye başkanı seçildi

Osman Zolan en başarılı belediye başkanı seçildi


Sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği ve Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin 6 aylık periyotlarda yaptığı “Türkiye’nin En Başarılı İl Belediye Başkanı” başlıklı kamuoyu araştırmasına göre Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçildi. Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi, Yerel Yönetimler Performans Araştırması Temmuz 2013 raporunu yayınladı. 6 aylık periyotlarda yapılan ankette Başkan Zolan, 15 kişilik listenin zirvesinde yer aldı. Halkın Zolan'dan memnuniyet oranı yüzde 60,4 olarak açıklandı.

Türkiye'nin büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek amacıyla 31 ilde 43 bin 413 kişiyle yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan araştırmanın sonuçlarına göre Zolan listenin ilk sırasında bulunurken 2. sırada Trabzon Belediye Başkanı O.Fevzi Gümrükcüoğlu, 3. sırada ise Şanlıurfa Belediye Başkanı A.Eşref Fakıbaba yer aldı. Ankette katılanlara, “Belediye başkanından memnun musunuz?” sorusu yöneltilirken cevap şıklarında ise "Memnunum", "Kısmen memnunum" ve "Memnun değilim" yer aldı.

'ALLAH HEMŞEHRİLERİMDEN RAZI OLSUN''

Andy-Ar gibi Türkiye'nin saygın anket şirketlerinden biri tarafından yapılan anket çalışmasında ilk sırada yer almalarının kendileri için önemli olduğunu belirten Başkan Zolan, Denizlililere teşekkür etti. Belediyesi olarak 2004 yılından bu yana şehrin tamamında hizmet destanları yazdıklarını söyleyen Zolan, bunun da hemşehrileri tarafından görüldüğünü ve takdir edildiğini söyledi. Gece gündüz Denizli için çalıştıklarını belirterek, 2004 yılından bu yana klasik ve sosyal belediyecilik alanında pek çok önemli ilke imza attıklarını, anketlerde çıkan birinciliklerin ve alınan ödüllerin bu başarıların bir tezahürü olduğunu dile getirdi. Özellikle son dönemde yapılan pek çok ankette birinci olduklarını ama bunun kendilerini şımartmayıp aksine daha da motive ettiğini belirten Osman Zolan, ''Hemşehrilerimizin bu desteği sürdüğü müddetçe biz de Denizlimiz'in dört bir yanında hizmet destanları yazmaya devam edeceğiz. Allah hepsinden razı olsun. Denizlimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.'' diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER