ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:59

Osman Genç: Samsun'u kalkındırmak için enerjimizi birleştirmeliyiz

Osman Genç: Samsunu kalkındırmak için enerjimizi birleştirmeliyiz


Samsun merkeze bağlı Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik İnşaat Müteahhitleri Derneği yönetim kurulu üyeleriyle Meşe Kültür Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Dernek Başkanı Cemal Semiz'in de aralarında bulunduğu müteahhitlerle sohbet eden Başkan Genç, daha sonra Karşıyaka Mahallesi'nde Adnan Menderes Demokrasi Meydanı ve otopark ile birlikte yapılan ay-yıldızlı yeni hizmet binasını müteahhitlere gezdirdi. Bina ve uygulamaya girecek yeni teknolojik sistemler hakkında bilgi veren Başkan Genç, "21. yüzyıl belediyeciliği yapıyoruz, Canik'te bilgiyi yönetiyoruz." dedi.

"VİZYONUMUZ GENİŞ OLMALI"

Dünyada şehirlerin yarış içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Globalleşen dünyada artık içe dönük hizmet vermemiz mümkün değil. Dünyaya açılmalıyız. Uluslararası olmalıyız. Bu gerek şehir olarak gerekse şehirdeki hizmet sektörleri olarak yönümüzü dünyaya çevirmeli ve uluslararası pazarlara, yatırımlara yönelik çalışmalar yapmalıyız. Bunu yaparken de birlikte yapmalıyız. Esnaflarımızın, işadamlarının, müteahhitlerin, hepimizin vizyonunu geniş tutması lazım." diye konuştu.

"SAMSUN DÜNYAYLA BÜTÜNLEŞMELİ"

Samsun'un şu anda istenilen seviyede olmadığını, ancak eskiden uluslararası bir şehir olduğunu vurgulayan Başkan Genç, "4 ulaşım ağına sahip olan ve Anadolu'nun Avrupa'ya, Rusya’ya açılan kapısı konumunda olan bir Samsun var. Dünyada şehirler bir yarış içerisinde. Samsun dünyayla bütünleştiğinde bu halkımızın da, ticaretçimizin de, esnafımızın da, yatırımcımızın da kazanması demek. Bu şehirde görev yapan yöneticiler, sivil toplum örgütleri, hizmet veren sektörler, kısacası 1 milyon 250 bin insan, Samsun'u uluslararası yapma noktasında enerjilerini birleştirmeli." şeklinde konuştu.

"EKOLOJİK MAHALLELER OLUŞTURMALIYIZ"

Bir şehrin çağdaş ve modern olması noktasında müteahhitlere de çok iş düştüğüne işaret eden Başkan Genç, şunları söyledi: "Müteahhitlerimizin yeni buluşlar yapması lazım. Sıradanlıktan çıkıp, yaşam konforunu artırıcı, bahçeli, yeşili bol, ekolojik mahalleler oluşturmalıyız. Nefes alabilen şehirler yapmalıyız. Planlı bir şehir olmamız için müteahhit arkadaşlarımız yatırım yaparken bunu baz almalı. Artık insanlarımızı doğal yaşam alanları ile buluşturmalıyız."

BAŞKAN GENÇ'E TEŞEKKÜR

Yeni hizmet binasına hayran kalan Canik İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Cemal Semiz ve üyeler de Canik'e yaptığı katkılardan dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür etti. Semiz, "Canik'in büyümesi bütün sektörlere yansıyor. Canik büyüdükçe esnaflar da büyüyor. İlçemizde inanılmaz bir değişim yaşanıyor. Başkanımızın kentsel dönüşümle birlikte konut sektörünü tetiklemesiyle birlikte ilçemizde 12 bin konut yapıldı. Konut sektörünün gelişmesi, diğer sektörlerin de gelişmesine neden oluyor. Bu bakımdan ilçemizin, dolayısıyla Samsun'un gelişimine yaptığı katkılardan dolayı Başkanımız Osman Genç'e teşekkür ediyoruz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER