ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:35

Osman Genç öğretmen oldu


 Samsun merkeze bağlı Canik Belediyesi tarafından kurulan Aile Okulu'nda anneler düzenlenen kurslarla bilinçlendiriliyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Fatih İmam Hatip Ortaokulu'nda açılan Aile Eğitimi Kursu'na katılan annelerle bir araya geldi. Derste annelere tavsiyelerde bulunan ve onlarla tecrübelerini paylaşan Başkan Genç, aile eğitimlerine büyük önem verdiklerini söyledi. Canik'te birçok noktada Aile Okulları kurduklarına işaret Başkan Genç, eğitimli ailelerin sağlıklı toplumluları oluşturduğunu belirtti.

    21. yüzyılda ailelerdeki en önemli sorunun iletişimsizlik olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Çünkü tamamen sosyal dünya tarafından bir baskı altındayız. Diziler, eğlence programları, internet, bilgisayar oyunları derken aile yapımız bu durumdan olumsuz etkilenmeye başladı. Nitekim veriler de bunu gösteriyor. Boşanmalar arttı. İletişimin olmadığı yerde kavga başlar. O yüzden öncelikle eşler sonra da tüm aile iletişim halinde olmalılar. Aileler mutlaka akşam yemeklerinde bir araya gelip, o gün hakkında sohbet etmeliler." dedi.

    Canik'te 9 yıl öncesine göre çok çok iyi durumda olduklarını da ifade eden Başkan Osman Genç, "Daha da iyi olacağız. Canik'te her aileye, her çocuğa dokunacak projeler içerisindeyiz. Hayata geçirdiğimiz projelerden, yaptığımız binalardan mutlaka faydalanın. Hem kendinizde hem de çocuğunuzdaki faydalarını göreceksiniz. Canik Belediyesi olarak ailelerimizi eğiterek aile yapımızı korumayı ve sağlıklı, mutlu bir toplum oluşturmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

    Başkan Osman Genç, ders sonunda, öğretmenlik günlerini hatırladığını belirterek, kursa katılan annelerin yoklamasını aldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER