ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2017 Perşembe 14:15

Ortaköy saldırısını düzenleyen teröristin bağlantıları araştırlıyor

Ortaköy saldırısını düzenleyen teröristin bağlantıları araştırlıyor

Polis ekipleri, İstanbul'daki saldırıyı gerçekleştiren terörist ve saldırganla irtibatlı olduğu iddiasıyla yakalanan yabancı uyruklu üç ailenin bağlantılarını araştırılıyor.


Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, İstanbul Ortaköy'deki terör saldırısına ilişkin kentte yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

Elde edilen bilgiler ve görüntüleri soruşturmayı yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğüyle anında paylaşan ekipler, saldırganın ve İzmir'de yakalanan üç ailenin bağlantılarını araştırıyor. 

Saldırıdan önce ayrıldıkları Konya'da ailelere ev kiralayan emlakçıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

11 adreste arama yapıldı

Ailelerin ve saldırganın Konya'da iki emlakçı dışında Türk uyruklu kimseyle bir irtibatının olmadığı tespit edildi. Bu konuda çalışmalarını sürdüren ekipler, belirlenen adreslere baskın yapıyor.

Ekipler, bu kapsamda, Konya'da dedektör köpeklerle şu ana kadar 11 adreste arama yaptı.

"Lokanta açacağız" diye Konya'da ev kiralamışlar

Şüpheli ailelerin Konya'da "lokanta açacağız" diyerek ev kiraladıkları, çevresindekilerle iletişim kurmadıkları ifade edildi.

Ortaya çıkan yeni görüntüdeki kişi aranıyor

Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki güvenlik kameralarına görüntüsü yansıyan ve 15 Aralık'ta otobüsle İstanbul'a gittiği belirlenen saldırganın yanında, terminaldeki kayıtlara göre mavi montlu biri görünüyor. Söz konusu iki kişinin de İstanbul'a bilet aldığı ancak Konya'dan sadece saldırganın ayrıldığı belirlendi.

Polis, kimlik tespit çalışmaları henüz süren mavi montlu kişinin Konya'da olup olmadığını araştırıyor.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER