ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 17:23

Orta Karadeniz Bölgesi bayramda üşümeyecek


Samsun, Kastamonu, Sinop, Çorum, Amasya, Tokat ve Ordu'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek.

Meteoroloji 10. Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yapılan hava tahminlerine göre bu haftanın ikinci yarısından itibaren mevsim normalleri ve yer yer birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları pazar günü Rusya üzerinden gelecek olan serin hava ile birlikte 3 ila 5 derece azalacak. Arife günü sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Fakat Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasıyla beraber, bayramın 1. gününden itibaren (salı) batı bölgelerde, 2. gününden itibaren (çarşamba) ise bölge genelinde sıcaklıkların kademeli olarak ve hissedilir derecede (6 ila 10 derece) artacağı, mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Havanın genellikle parçalı ve az bulutlu seyredeceği, pazar ve pazartesi (arife) günleri kıyı kesimlerde bulutlanmanın artacağı öngörülüyor. Bayram tatili süresince bölge genelinde yağış beklenmiyor. Yarın (cuma) ve cumartesi günü ise iç ve yüksek kesimlerde gece ve sabah ilk saatlerde lokal olarak sis bekleniyor.

Rüzgarların; genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden, hafta sonu ve pazartesi günü ise kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER