ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 22:07

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İnşallah istikrar sayesinde Türkiye ayağa kalkacak. Türkiye bütün İslam aleminin de sigortası, bunun bilinmesinde fayda var. Bunun için de çok çalışmamız lazım. Bu coğrafyada ayakta kalmanın yolu çok güçlü olmaktan geçiyor. Mutlaka güçlü ve diri olacağız" dedi.
Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki belediye düğün salonunda vatandaşlarla bayramlaştı. Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Şuhut'ta olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, Türkiye'nin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı bulunduğunu belirtti.
Mısır, Arakan ve Suriye'de zulüm olduğunu ifade eden Eroğlu, "İnşallah istikrar sayesinde Türkiye ayağa kalkacak. Türkiye bütün İslam aleminin de sigortası, bunun bilinmesinde fayda var. Bunun için de çok çalışmamız lazım. Bu coğrafyada ayakta kalmanın yolu çok güçlü olmaktan geçiyor. Mutlaka güçlü ve diri olacağız. Biz de bunun için çalışıyoruz, gayemiz budur. Bu düşünce, şevk ve heyecanla çalışıyoruz" diye konuştu.
Türkiye'de eserler bıraktıklarını, bırakmaya da devam edeceklerini kaydeden Eroğlu, daha güçlü olmak için çalışmak mecburiyetinde olduklarını söyledi.
Türkiye'nin yıldızının parlak olduğunu ifade eden Eroğlu, "Geriye dönüp baktığımızda Türkiye şahlanışa geçti. Bu asra hep birlikte mührümüzü vuracağız" ifadesini kullandı.
Şuhut'a yapılan tesisleri de anlatan Eroğlu, ilçeye belediye hizmetlerinin dışında yapılan yatırımların bedelinin yaklaşık 300 milyon lira olduğunu kaydetti.
Bayramlaşma programına Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ile davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Bu arada Güney Koreli 4 öğrenci, vatandaşlarla sıraya girerek Eroğlu ile bayramlaştı. Eroğlu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi ve gofret hediye etti.
Öğrenciler, Türkiye'ye Türkçe öğrenmek için geldiklerini, Türk insanının çok sıcakkanlı olduğunu, kendilerini çok iyi karşıladıklarını ve mutlu olduklarını ifade etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER