ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 21:58

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Birçok ülke, ekonomilerinde 'Yüzde yarım büyüme sağlar mıyız?' diye düşünüyor. O kadar ümitleri var ama dünyadaki krize rağmen Türkiye'de yüzde 4,4 büyüme var. 'Dört dörtlük büyüme' olduğunu söyleyince herkes hayret ediyor" dedi.
Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin, dünyanın en büyük siyasi organizasyonu olduğunu söyledi.
Partinin üye sayısının 9 milyon civarında olduğunu belirten Eroğlu, "Yaptığımız her şey millet için. AK Parti, milletin bağrından çıkan partidir. Bütün gayemiz, hoş bir seda bırakmaktır. 'İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır' düsturuyla hareket ediyoruz" ifadesini kullandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'de destanlar yazıldığını vurgulayan Eroğlu, yurt dışından bakıldığında bu durumun daha iyi anlaşılabildiğini bildirdi.
Birkaç gün önce Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Su Zirvesine katıldığını hatırlatan Eroğlu, Türkiye'de su konusunda yaşadıkları deneyimleri bu toplantılarda anlattığını ifade etti.
Artık dünyada başı dik, büyük bir Türkiye bulunduğunu anlatan Eroğlu, şöyle devam etti:
"Türkiye'nin tırmanışı sürüyor. Türkiye'nin büyümesini, gelişmesi istemeyenlerde büyük bir beklenti var; 'Acaba AK Parti'nin oyu azalacak mı, artacak mı?' diye bekliyorlar. İnşallah onların heveslerini hep birlikte kursaklarında bırakacağız. Dünyada hiçbir parti yok ki iktidarda olsun da oy kaybetmesin. Bunun tek istisnası AK Parti'dir. Çünkü AK Parti, milletin partisi. Milletin bağrından çıktı, niyeti halis. AK Parti her seçimde oyunu artıra artıra geldi. Afyonkarahisar'da da oyunu artırıyor. Her üç kişiden ikisi AK Partili, diğerleri de AK Partili olma yolunda. Birlik, beraberliğimizle herkesi kucaklayacağız. Herkese hizmet etmek istiyoruz. Önümüzdeki seçimler de bu bakımdan çok önemli. Türkiye'de bir milat olacaktır. Bu seçimlerde de oyumuzu artırmak suretiyle AK Parti destan yazacak, buna yürekten inanıyoruz."
- "KKTC'yi göbeğimizden anavatana bağlayacağız"
Eroğlu, Macaristan'da pek çok ülkenin bakanlarıyla temaslarda bulunduğu bilgisini verdi.
Bu görüşmelerinde, tecrübelerini karşılıklı olarak paylaşma imkanı bulduklarını dile getiren Eroğlu, şunları kaydetti:
"Birçok ülke, ekonomilerinde 'Yüzde yarım büyüme sağlar mıyız?' diye düşünüyor. O kadar ümitleri var ama dünyadaki krize rağmen Türkiye'de yüzde 4,4 büyüme var. Dört dörtlük büyüme olduğunu söyleyince herkes hayret ediyor. Ancak büyük hedefi olan milletler yükselir. Biz büyük bir milletiz, şanlı bir tarihimiz var. Atalarımıza layık olmak için gece gündüz çalışacağız. Buna mecburuz çünkü bütün İslam aleminin gözü Türkiye'de. Bütün Müslümanlar bundan mutlu olacaktır. Türkiye'nin yıldızı parlak, bahtı açık diye görüyorum."
Türkiye'de sadece ekonomik bakımdan gelişmeler yaşanmadığına işaret eden Eroğlu, akla hayale gelemeyen yatırımlar yapıldığını bildirdi.
"Kıbrıs'a asrın projesi yapılacak" denilse kimsenin inanmayacağına dikkati çeken Eroğlu, "Şu anda dünya, '80 kilometrelik denizi bunlar nasıl geçecek?' diye bekliyor. İlk defa askıda geçiyoruz. Deniz yüzeyinden 250 metre aşağıda, denizin içine boruları asarak geçeceğiz. Bu kardeşinizin fikridir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) göbeğimizden anavatana bağlayacağız" diye konuştu.
Eroğlu ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel'in, yatırım bedellerinin toplamı 40 milyon lira olan Sultandağı Kırca, Sandıklı Bekteş, Hocalar Yeşilhisar, Merkez Kızıldağ göletleri ve sulamaları ile Merkez Çetinkaya Teknik Endüstri Meslek Lisesi müjdelerini açıklamasının ardından bayramlaşma merasimi yapıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER