ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 17:17

Orman içi otlakların mera olarak değerlendirilmesi istendi

Orman içi otlakların mera olarak değerlendirilmesi istendi


Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (BDKKYB) Başkanı Yıldırım Oran, orman sahası içindeki otlakların mera olarak değerlendirilmesini istedi. Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’u ziyaret eden Oran, ildeki küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda bilgi verdi.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin çoğunluğunun orman köyleri ya da ormana yakın köylerde bulunduğunu belirten Oran, bu nedenle Orman Bölge Müdürlüğü ile diyalog içinde olmaları gerektiğini ifade etti. Orman içlerinde uygun otlak sahaları bulunduğunu, yaz aylarında ormana zarar vermeden buraların mera haline getirilmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım Oran, bu konuda yapılacak çalışmalara birlik olarak destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Orman Bölge Müdürü Coşkun da özellikle meraların ıslahı ve otlak sahaları planlamaları konusundaki çalışmaların, hayvan yetiştiricilerini doğrudan ilgilendirdiğine dikkat çekti. Kurum olarak bu konudaki projelerin yaşama geçirilmesi için başta bilgilendirme olmak üzere uygulama aşamasında işbirliğine gidebileceklerini kaydeden Coşkun, “Biz her konuda diyaloğa açığız. İşbirliği, kurumumuzun hizmet kalitesini yükseltmesini sağlayacaktır. Bu yıl uygulamaya koyacağımız otlak sahalarının planlaması öncesinde gerçekleşen ziyaret, her iki kurum için de yararlı olacaktır.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER