ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 17:51

Orman Genel Müdürlüğü'ne yeni isim


Orman Genel Müdürlüğü görevine İbrahim Çiftçi getirildi.
    
Eski Genel Müdür Mustafa Kurtulmuşlu'nun, yaş haddinden emekliye ayrılmasının ardından, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İbrahim Çiftçi'yi, Orman Genel Müdürü olarak görevlendirdi.
    
Görevlendirmenin ardından Orman Genel Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Çiftçi, orman teşkilatının ülkenin en uç noktalarında bile teşkilatlanmış büyük bir yapı olduğunu ifade etti.
    
Yapılanma sonrası, Orman Genel Müdürlüğü'nün çok büyük bir kuruluş haline geldiğini ve bunun, sorumluluklarını artırdığını belirten Çiftçi, ''Ülkemiz ormancılığını daha ileriye taşımayı umut ediyoruz. Bizden önce görev yapan abilerimizden aldığımız bayrağı daha ileri taşımak, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için her zaman desteklerinizi bekliyoruz'' dedi.
    
Çiftçi, 2013 yılının, Türkiye ve orman teşkilatı açısından iyi bir yıl olması temennisinde bulundu.
    
Isparta-Keçiborlu'da 1957 yılında doğan İbrahim Çiftçi, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü'nden 1979 yılında mezun oldu. 1979-2003 yılları arasında İşletme şefliği, işletme müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü kademelerinde görev alan Çiftçi, 2003-2011 yıllarında sırasıyla Muğla, Konya, İzmir ve İstanbul Orman Bölge Müdürlükleri görevinde bulundu.
    
Bu yıl, Orman Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çiftçi, dün itibarıyla Orman Genel Müdürü olarak atandı.
    
   

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER