ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:57

Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarından Memur-Sen’e teşekkür ziyareti


 Orman Genel Müdürlüğü çalışanları, toplu sözleşme kazanımlarından dolayı Memur Sendikaları Konfederasyonu’na (MEMUR-SEN) teşekkür ziyaretinde bulundu.

        Orman Genel Müdürlüğü çalışanları, toplu sözleşme kazanımlarından dolayı Memur-Sen’i ziyaret etti. Ziyarette Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarını Memur-Sen Başkanı adına Orman-Tarım Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) Başkanı Günay Kaya kabul etti.

        Toplu sözleşmeden Orman Genel Müdürlüğü çalışanları için 7 ayda 60 saat fazla mesai ücreti alındığını hatırlatan Günay Kaya, "Bununla ormancı kardeşimiz net 455 TL kazanmış oluyor. Üç bin liranın üzerinde ormancı kardeşlerimiz toplu sözleşmeden bir kazanım elde etmiş oldular. Bu rakamım bu günün Türkiye şartlarında çok güzel bir gelir olduğunu düşünüyoruz. Yangın tazminatı olarak adlandıran fazla mesai ücretini 60 saate çıkarılmasını, yangında bil fiil müdahale edenler ifadesinin yanına da yangın nöbeti tutanlara da fazla mesai ücretini ödenmesini koydurarak 455 TL’yi ormancı kardeşlerimize Mayıs ve Kasım arasında kazandırmış olduk." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER