ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 18:01

Orhangazi'de türkü şöleni

Orhangazide türkü şöleni


Bursa Orhangazi Koç Ortaokulu Türk Halk Müziği Korosu, çok amaçlı salonunda konser düzenledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerinin yanı sıra öğrenci velilerinin de izlediği konserde öğrenciler söyledi, öğretmenler oynadı ve halaylar çekti.

Orhangazi Koç Ortaokulu müzik öğretmeni Osman Cenap Şahin öncülüğünde çalışmalarını tamamlayan ve öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu, okulun çok amaçlı salonunda bir konser verdi. Okul Müdürü Ertan Erdağı’nın konuşması ile başlayan konserde hem solo türküler hem de koronun söylediği türküler salonu dolduranlara keyifli anlar yaşattı. ÇPL müzik öğretmeni Cem Duran’ın bağlaması ile Kürşad İlhan’ın da klavyesi ile eşlik ettiği konserin son türküsünü ise müzik öğretmeni Osman Cenap Şahin söyledi.

Diğer yandan konserin hareketli türkülerine ise öğretmenler de eşlik etti. Koç İlköğretim Okulu'nda daha önce hazırladıkları tiyatro oyununu öğrencilere sahneleyen öğretmenler bu kez öğrencilerin söyledikleri türkülere eşlik etti. Tiyatro grubu öğretmenleri öğrencilerin söyledikleri türkülerde oynayıp halaylar çekti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER