ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 16:11

Orhan Hakalmaz, Cumhuriyet Bayramı'nda konser verdi

Kocaeli'nde, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Türk halk müziği sanatçısı Ohan Hakalmaz bir konser verdi.


Kocaeli'nde, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Türk halk müziği sanatçısı Ohan Hakalmaz bir konser verdi. Stada erken saatlerde getirilen öğrencilerden bazıları sıcak havanın da etkisiyle törende fenalaştı.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri İsmet Paşa Stadyumu'nda yapıldı. Törene, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Vali Ercan Topaca, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Sibel Gönül, Fikri Işık, İlyas Şeker, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, Adalet ve Komisyon Başkanı Yusuf Coşkun ile çok sayıda kişi katıldı.

Kutlamalar için saat 08.00'den itibaren öğrenciler öğretmenleri eşliğinde İsmetpaşa Stadı'na getirilmeye başlandı. Çoğunluğu da öğrenci velisi olan vatandaşlar tribünleri doldurdu. Türkiye'de bulunan Somalili çocuklar da tribünlerdeki yerlerini aldı. Mehteran gösterisinin ardından sanatçı Orhan Hakalmaz, vatandaşlara konser verdi. Konserin ardından da resmi kutlamalara devam edildi. Vali Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve Tümgeneral Yava, halkın bayramını kutladı.

Sabah saatlerinde tören alanına alınan öğrencilerin bazıları, havanın da sıcak olması nedeniyle baygınlık geçirdi. Ambulanslara alınan öğrenciler, ilk tedavilerinin ardında hastaneye sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER