ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2017 Salı 16:23

Orgeneral Akar: FETÖ/PDY'nin tarafımızdan fark edilmemesi söz konusu değildir

Orgeneral Akar: FETÖ/PDYnin tarafımızdan fark edilmemesi söz konusu değildir

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "İlk andan itibaren her şeyi göze alarak veya hiçbir kazancı-kaybı düşünmeden darbecilere şiddetle karşı çıktım." dedi.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonunun sorularına verdiği yanıtlar basınla paylaşıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Gerekli tedbirlerin tereddütsüz alınması ve icra edilmesi sağlanmıştır. Kanaatimce alınan bu tedbirlerden dolayıdır ki hainler paniğe kapılarak, yapmayı planladıkları işi öne almak suretiyle erkenden ifşa olmuşlar ve böylelikle darbe girişiminin akamete uğramasındaki önemli bir faktör gerçekleşmiştir."

"FETÖ/PDY'nin tarafımızdan fark edilmemesi söz konusu değildir. Tabii ki fark edilmiş hatta en üst seviyede risk olarak tanımlanmıştır."

"İlk andan itibaren her şeyi göze alarak veya hiçbir kazancı-kaybı düşünmeden darbecilere şiddetle karşı çıktım. Hatta emir subayımın, Genelkurmay makam odasında alnıma silah dayadığı anda dahi inandıklarımı ve karşı görüşlerimi tavizsiz olarak söyledim. Bu işe son vermelerini ve teslim olmalarını defaatle telkin ettim." 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın, FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonun sorularına verdiği cevaplar komisyona dün ulaştı. Akar'ın cevapları basınla bugün paylaşıldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER