ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 00:58

Organları İstanbul ve Antalya'daki hastalara umut oldu

Organları İstanbul ve Antalyadaki hastalara umut oldu


Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde bir haftadır yoğun bakımda kalan ve beyin ölümü gerçekleşen Hakim Kaniyolu'nun (11) böbrek ve karaciğeri, Side Anadolu Hastanesi'nde yapılan operasyonla alınarak Antalya ve İstanbul'daki hastalara nakledilmek üzere gönderildi.

Hakim Kaniyolu'nun astım hastası olduğu ve bir hafta önce denize girdiği sırada fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Organlar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelen 5 kişilik ekibin yaptığı ameliyatla alındı. Ekibe Side Özel Anadolu Hastanesi'nde görevli 3 operatör doktor da destek verdi. Hakim'in anne ve babası Hatice ile İsmet Kaniyolu, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelen ekibi görünce gözyaşlarını tutamadı. Ekip gelmeden önce, teyzesi ve annesi Hakim'i son defa görmek için yoğun bakım ünitesine girdi.

Side Ali İhsan Barut İlköğretim Okulu'nda 4. sınıfa geçen Hakim Kaniyolu'nun böbreklerinin Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bir hastaya nakledileceği, karaciğerinin ise uçakla İstanbul'a götürüldüğü belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER