ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2014 Çarşamba 17:32

Ören Bayan cinayetinin iddianamesi hazırlandı

Ören Bayan cinayetinin iddianamesi hazırlandı

Gulbakhor Y. ifadesinde, cinayeti tıp fakültesi mezunu olan eşinin işlediğini söyledi.


Ören Bayan’ın eski sahiplerinden Jak Karako ve eşi Georgia Karako’nun öldürülmeleri ile ilgili iddianame hazırlandı. 

22 Ağustos’ta yaşanan olayda, 77 yaşındaki Jak Karako ve eşi 69 yaşındaki Georgia Karako, Ortaköy’de oturdukları lüks sitedeki evlerinde bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayın ardından kaçan Karako çiftinin yardımcıları Özbek çift, Kumkapı’da yakalanmıştı. Karako çiftinin öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede, Özbekistan uyruklu Fakhodjon Y. ve Gulbakhor Y.’nin olaydan yaklaşık 4 ay önce Karako çiftinin evinde yatılı olarak bakıcılık yapmaya başladıkları belirtildi. Fakhodjon Y.’nin çalıştığı sırada evde bazı eşyaları kırıp dökmesi ve eşini kıskanması nedeniyle Karako çiftiyle aralarında bazı sorunlar yaşandığı ifade edildi. Şüphelilerin olay günü beraber kaldıkları Karako çiftini tornavida ve bıçakla öldürmeyi tasarladıkları, maktulleri vücudunun çeşitli bölgelerinden yaralayarak kasten tasarlayarak öldürdükleri belirtildi.

İddianamede, Fakhodjon Y. ile Gulbakhor Y.’nin çelik kasadaki ve yine evde bulunan gümüş eşyaları çaldıkları ifade edildi. Özbek çiftin evin bodrum katındaki mutfak bölümünde ocağa giden doğalgaz borusunu bıçakla keserek doğalgazın eve yayılmasını sağladıkları belirtildi.

Savcılıktaki ifadesinde cinayeti tek başına işlediğini söyleyen Farkhodjon Y.’nin evdeki eşyaları kırmasından dolayı çiftin kendilerine kızması, iki aylık ücretlerini vermemesi ve eşini kıskanmasından dolayı çifti öldürdüğünü ileri sürdü. Gulbakar Y. ise ifadesinde cinayeti tıp fakültesi mezunu olan 7 yıllık eşinin işlediğini söyleyerek şunları anlattı:

"Eşimin kıskanç olması ve Jak Karako’nun bazı işleri benim yapmamı istemesi sorunlara neden oldu. Eşim beceremediği için bazı eşyaları kırıp döküyor, ev sahipleri kızıyordu. Bir defasında bana ’Seni Çeşme’ye tatile götüreceğiz, ancak eşin gelmeyecek’ dediler. Bunu öğrenen eşim çok kıskanıp, kızdı. İşten ayrılmak istiyordu, ancak ‘Borcumuz var’ diye ikna ediyordum. Olayın olduğu gece de saat 21.00 sıralarında odama çekildim. Eşim, Georgia Karako’nun istediği tamirat için tornavida ve benzeri aletlerle yukarı çıktı. Saat 23.30 sıralarında bağırma sesleri geldi. Yarım saat sonra eşim indi. Sağ eli kesilmişti. Buz koydum, kanı durdurdum. Sorduğumda kavga dedi. Hastaneye gitme konusunda ısrar edince onları öldürdüğünü söyledi. Ben korktuğum için yukarıya çıkmadım. Bana ’Sabaha kadar burada kalalım, sabahleyin gideceğiz, eşyaları topla’ dedi. Ben daha önce yaptığım alışverişleri ve kendimize ait eşyaları toplayıp bir valize koydum. Sabah saatlerinde de ben bir taksi çağırdım. Çapa Hastanesi’nde tedavisini yaptırdık. Kumkapı’da bir günlüğüne ev kiraladık. Bu sırada polis bizi yakaladı. Eşim kendisine bağırıp hakaret edildiği için bunu yapmıştır. Para için yaptığını düşünmüyorum. Olayda benim hiçbir suçum yoktur."

Hazırlanan iddianamede Özbek çiftin "tasarlayarak iki kişiyi öldürmek” suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve “hırsızlık" suçundan ise 7 yıla kadar hapsi istendi. Çiftin yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER