ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 12:05

Ordu'ya lisanslı depoculuk kurulacak


AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’da da lisanslı depoculuk kurulacağını söyledi. Milletvekili Ünal, “İl merkezinde 15 bin ton fındığı depolayacak bir depo hazır ama içinde fındık var. TMO, fındığı geçen hafta ihaleye çıkardı. Önümüzdeki hafta bazı evraklar tamamladığı takdirde bu fındık oradan kaldırılacak. Böylece depo hazır hale gelecek ve ilimizde lisanslı depoculuk uygulamasını başlatacağız.” dedi.

Lisanslı depoculuğun ardından ihtisas borsasının da kurulması gerektiğini ifade eden Ünal, “Hep beraber fındık ürünü borsasını, ihtisas borsasını kurmamız lazım. Önce lisanslı depoculuğu arkasından ürün borsasını kurabiliyoruz. Dolayısıyla bizim depo ve ürün borsası işini halletmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Çiftçi sayısında Türkiye’de ilk sıralarda yer alan Ordu’nun hayvancılıkta da aynı başarıyı sağlaması için çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Ünal, şunları söyledi: “Ben şunun sözünü veriyorum. Mesudiye, Aybastı, Korgan ve Akkuş havzasını, yukarı bandımızda yaylalarımız, meralarımız hayvancılık için fazlasıyla müsait. Buralarda hayvancılığı geliştirebilecek enstrümanlar neyse DOKAP’tan proje yapmaktan tutunda bakanlık desteğine kadar hepsiyle ilgili çalışma yapalım. Ordu’ya yakışır projelerin önünü açalım. Çiftçilerimizin önünü açalım. Hayvancılığında gelişmesini ilimizde sağlamış olalım.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER