ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 17:44

Ordu'da denize giren üç arkadaştan biri boğularak hayatını kaybetti

Orduda denize giren üç arkadaştan biri boğularak hayatını kaybetti


Ordu’da denize giren üç arkadaştan biri boğularak hayatını kaybetti. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yoğun yağmur ve rüzgarlı geçiren sahil kesimi için denize girilmemesi konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Ordu'nun Cumhuriyet Mahallesi'nde serinlemek için denize giren 3 kişinin gözden kaybolması üzerine vatandaşlar ve dalgıçlar tarafından kurtarma operasyonu başlatıldı. Karadeniz’in dalgalı sularında arama kurtarma çalışmasının ardından, Abdülkadir Ç. sağ olarak denizden çıkartılırken, ekipler yaklaşık yarım saatlik arama çalışmasının ardından iki kişiye daha ulaştı. Kıyıya çıkartılan Ömer U. ve İsa Ö. için sağlık ekipleri uzun süre uğraştı. Ömer U., tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, arkadaşı İsa Ö.'nün ise kaldırıldığı Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavisi sürüyor. Denize girenlerin inşaat işçisi olarak Ordu’ya geldikleri öğrenildi.

Ayrıca, Ordu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dün akşamı yoğun yağmur ve rüzgarlı geçiren sahil kesimi için gün boyu denize girilmemesi konusunda polisler vatandaşa uyarılarda bulunmuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER