ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:50

ORAN'dan Türk şirketlerine çağrı


Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), 20 milyar dolar olan Mersin Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi'nin yaklaşık 550 bin parçadan oluşacağı belirtildi.

ORAN'dan yapılan yazılı açıklamada, ''Türk şirketlerinin bu denli büyük bir projede yer alarak proje kazanmaları, uzun vadede dünyadaki diğer Nükleer Güç Santrali projelerinde de tedarikçi olabilmelerine imkan sağlayacaktır. Ekipmanların üretileceği standartların adları ve spesifik adları temin edildiğinde tüm firmalarımızla paylaşılacaktır.'' açıklamasına yer verildi.

Rusya Federasyonu Devlet Atom Enerjisi Kuruluşu “Rosatom”un ve projenin genel yüklenicisi "Atomstroyexport"un ekipman almak üzere açacağı ihalelere Türk şirketlerinin, katılıp projede tedarikçi olarak yer alabilmeleri için internet üzerinden http://catalog.niaep.ru adresinde yer alan tedarikçi kataloğuna kayıt yaptırması gerektiği belirtilen açıklamada, ''Söz konusu kataloğa nasıl kayıt yapılabileceği ile ilgili dokümanlara Orta Anadolu Kalkınma Ajansı internet sitesinden ulaşılabilmektedir. İlgi duyan firmalar kayıt aşamasında karşılaşabileceği problemler için Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ile irtibata geçebilirler.'' ifadelerdiune yer verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER