ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:30

Öpüşme eyleminde gerginlik

Öpüşme eyleminde gerginlik

Ankara metrosundaki duyuruları öpüşerek protesto edenler ve protestoyu reddedenler arasında gerginlik yaşandı.


Kurtuluş Metro Durağı'nda bekleyen yolculara "Sayın yolcularımız lütfen ahlak kurallarına uygun hareket ediniz" anonsu yapıldığı iddiasını protesto etmek isteyen Ankaralılar, sosyal medyada organize olarak, "Kurtuluş Metro'da Öpüşüyoruz" kampanyası başlattı.

Çiftlerin öpüşerek 'ahlak' anonsunu protesto ettiği eylem için polis geniş güvenlik önlemi alırken, sosyal medyada örgütlenerek öpüşme eylemine karşı "Kurtuluş Metroda Ahlaksızlığa Hayır" eylemi düzenleyeceğini beliten bir başka grup ise öpüşme eylemini protesto etmek için biraraya geldi.

ÇEVİK KUVVET AYIRDI

İki grubun karşı karşıya gelmemesi için çevik kuvvet tarafından güvenlik barikatı oluşturuldu. Öpüşme eylemi gerçekleştiren çiftler daha sonra istasyona girerek yolcuların meraklı bakışları arasında eylemi burada da sürdürdü.

HASTANEYE KALDIRILDI

Eylemciler 'Kimin ahlakı genel ahlak' şeklinde sloganlar atarak metro istasyonundan ayrıldı. Eylemciler dağılırken öpüşme eylemine katılan bir kişi, karşı görüşlü eylemcilerin saldırısına uğrayarak darp edildi. Saldırıya uğrayan eylemci hastaneye kaldırıldı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER