ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2014 Cuma 15:40

"Operasyonların hedefi şahsımdan öte Yeni Türkiye'dir"

"Operasyonların hedefi şahsımdan öte Yeni Türkiyedir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB heyetini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabulünde, Türkiye'ye yönelik son 1,5 yıldaki operasyonların hedefinin şahsından öte Yeni Türkiye olduğunu söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye yönelik son 1,5 yıldaki operasyonların hedefinin şahsından öte Yeni Türkiye olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB heyetini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabulünde, Türkiye'ye yönelik son 1,5 yıldaki operasyonların hedefinin şahsından öte Yeni Türkiye olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu saldırılar, operasyonlar son derece sistematik şekilde şu anda götürülüyor. Amaç bizi, etkisiz hale getirmek, hükümeti yıpratmak bu sayede eski Türkiye'ye geri dönüş yapabilmek. Millet bu oyunu, tuzağı ve saldırıların esas amacını gördü." dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yolsuzluk kılıfı, yolsuzluk maskesi darbe niyetinin üzerini örtmeye yetmedi. Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının birtakım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere dahi bulaştığını işte bugünlerde görüyoruz. Daha da fazlası çıkacak, zincir bunu gösteriyor, daha şaşırtıcı şeyler de görecek duyacaksınız.

Paralel yapı bütün bu operasyonlarda sadece ve sadece maşa olarak kullanıldı. Birtakım çevreler özellikle de güneydeki sevdikleri ülke yönetimi bunları bir maşa olarak kullandı ve bugün hala kullanıyor. Yetmedi muhalefet partileri yani eski Türkiye'nin aktörleri bu yapıya destek çıktılar, hala bugün de destek veriyorlar. İş ve medya dünyasından, siyasetten bu yapıya destek verenler oldu. Kim ne yaparsa biz bunların inlerine girdik, daha da gireceğiz.

Çözüm sürecinde Türkiye, artık çok önemli bir aşamaya geldi. Artık kuru tehditler, sabotajlar, kirli ittifaklar hamdolsun çözüm sürecini rayından çıkaramaz, istikametinden uzaklaştıramaz. Çözüm sürecini sokakla, caddeyle, dağ ile tehdit edenler artık Doğu, Güneydoğu'daki vatandaşlarımız nezdinde de itibar görmüyorlar. Bu kuru tehditleri savuranlar 6-7 Ekim olaylarında ellerine bulaşan kanı temizleyecekler. Ellerine, yüzlerine bulaşan o kanın hesabını verecekler. Göreceksiniz, ucuz ve kuru tehditlerinin de altında kalacaklar. Çözüm sürecine millet sahip çıkmıştır."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER