ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 17:05

Operasyonda çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Operasyonda çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Düzenlenen 15 operasyonda, çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.


Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü birimleri tarafından son bir ay içinde düzenlenen 15 operasyonda, çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan, aralarında kadınların da bulunduğu 25 şüpheliden sekizi tutuklandı.

Balıkesir KOM tarafından il merkeziyle Bandırma, Dursunbey ve Edremit ilçelerinde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik 15 operasyon düzenlendi. Bunlarda 140 adet paketlenmiş ve satışa hazır 365 gr. bonzai uyuşturucu, beş parça halinde 2 kilo 44 gr. esrar maddesi, 162 adet sentetik uyuşturucu hap, 344 adet bonzai maddelerinin satışında kullanılan boş paket, 2 adet hassas terazi, uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen yaklaşık 20 bin lira para, 2 adet ruhsatsız tabanca ve 31 adet tabanca mermisi ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, il merkezi ve ilçelerde gençleri zehirleyen ve uyuşturucuya özendiren şahıslara yönelik çalışmalara hız kesmeden devam edileceği bildirildi. Vatandaşların emniyet birimlerine ilettiği şikâyet ve ihbarların, en ince ayrıntısına kadar titizlikle araştırılıp en etkili şekilde sonuçlandırıldığı vurgulandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER