ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 13:38

"Önyargılı vali profili çizmedim"

"Önyargılı vali profili çizmedim"


İzmir'den Diyarbakır’a atanan Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu. Kıraç, burada yaptığı konuşmada, “Güzel çalışma ortamımızın olmasına katkıda bulunan Sayın Başkanımız'a teşekkür ediyorum.” dedi. Kıraç, hiçbir zaman önyargılı davranan bir vali profili çizmediğini söyledi.

Dokuz yıllık belediye başkanlığı döneminin üçte ikisini Vali Kıraç ile çalışarak geçirdiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu ise, “Kendisiyle çok iyi bir çalışma ortamı oluşturduk. Her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. İzmir halkı adına hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu. Kıraç’a yeni görevinde başarılar dileyen Kocaoğlu, göreve başladıktan sonra kendisini ziyarete gitmeyi arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

İzmir’den salı günü ayrılacağını belirten Vali Kıraç, “Ülkemizin en önemli şehirlerinden birinde, en iyi hizmeti vermek için gayret gösterdim. Bu süreçte en iyi yerel hizmeti götüren birimin İzmir Büyükşehir Belediyesi olması ve onun başkanı ile valilik ilişkilerimiz çok iyi ve seviyeli bir şekilde yürüdü. Halka hizmeti en üst seviyeye çekmek için temaslarımız oldu. Zaman zaman bazı kararları geri çevirdiğimiz için eleştiriler de aldım ama hiçbir zaman, birçok yerde de söylediğim gibi önyargılı davranan bir vali profili çizmedim. Olması gerekenleri, algıladığım kadarıyla ve hukuk kuralları içerisinde, daha iyiyi sunmak adına ortak gayret gösterdik. Allah'aısmarladık. Bulunduğumuz şehirlerde İzmir’in, İzmirlilerin, herkesin birer kapısı olduğunun bilinmesini istiyorum.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER